...

  Сьогодні в Погребищенському медичному фаховому коледжі відбулось чергове відкрите заняття у групі Ф-21. Досвідом проведення практичного заняття з медичної біології на тему «Медична протозоологія. Найпростіші – паразити людини» ділилась викладач О.Ю.Погоріла.

  Збитки, яких завдають здоров’ю населення земної кулі паразитарні інвазії, посідають четверте місце, поступаючись лише діареї, туберкульозу та ішемічній хворобі серця. Понад 270 видів гельмінтів і 18 видів найпростіших спричиняють захворювання людей в усіх частинах світу. В Україні кількість інвазованих, імовірно, сягає більше 5 млн. осіб.

  Медичному працівнику середньої ланки вкрай необхідно знати систематику, морфологію патогенних найпростіших та цикли їх розвитку для розуміння методів лабораторної діагностики та лікування зумовлених ними протозойних захворювань, організації особистої та громадської профілактики.

  Використовуючи такі методи навчання, як бесіда, ілюстрація, дискусія, робота в малих групах, самостійна робота, кейс метод, методичний прийом «Фішбоун», «Сніжна грудка», «Ланцюжок», мозковий штурм, розв’язування ситуаційних задач, проектну роботу, Олена Юріївна акцентувала увагу студентів на значенні даної теми, забезпечила засвоєння основних понять, розширила кругозір та критичне мислення студентів, зацікавленість до вивчення дисципліни.

  Викладачем було продемонстровано прекрасне володіння навчальним матеріалом, методикою проведення занять, вміння організувати та зацікавити студентів, вміле застосування відповідних форм роботи та наочних матеріалів. Студенти вправно володіли знаннями з даної теми, вміло застосовували їх при виконанні завдань, аналізували зв’язки з клінічними дисциплінами, пропонували заходи профілактики, обговорювали проблемні питання. Загалом, заняття було проведено на високому методичному рівні із залученням сучасних технічних засобів і заслужило на схвальні відгуки.