Творчість Тараса Шевченка – програма української самостійності
Вшанування Велетня нашого національного духу, звернення до його творчості та її популяризація є основою нашої державності
. Шевченкова творча спадщина – це академія нашого народу, де сконцентровано все: мова, історія, звичаї та традиції, мораль, етика й духовність, наше минуле, сучасне і майбутнє. Його творчість завжди актуальна, бо він є уособленням віри, стійкості, незламності нашої Батьківщини, символом української запеклої боротьби, провісником нового життя, народним пророком, титаном духу, який так уболівав за долю рідного народу.
Тож, захід з нагоди 210-річчя від дня народження Великого Кобзаря в Погребищенському медичному фаховому коледжі 07 березня 2024 року пройшов надзвичайно тепло і зворушливо. Глядачі мали нагоду поринути в поезію Тараса Григоровича та почерпнути з неї такі необхідні нині кожному українцю силу і надію. Зі сцени звучали пісні «Думи мої, думи», «Борітеся - поборите», «Не журися, Україно» у виконанні наших талановитих студентів, свої тематичні хореографічні композиції показали танцювальний ансамбль «Рось», танцювальний колектив Погребищенського ліцею №1, чудову «Пісню про Кобзаря» заспівала маленька гостя нашого свята Вікторія Ревера. Глядачі навіть почули голос Тараса Григоровича, згенерований нейромережею за використання сучасних досліджень голосу.
Письменник, лауреат Шевченківської премії, Валерій Шевчук сказав: «Доки матимемо в собі святу Божу частку Шевченка – ніщо і ніхто нас не знищить». Нехай же ця частка живе в наших серцях вічно!